CESTOVÁNÍ

Info o zemích

TravelInfo

Miras.cz - Cestování - Jihovýchodní Asie 2003

Jihovýchodní Asie 2003
Singapur - Malajsie - Thajsko - Kambodža

- 1 -   Příprava na cestu
- 2 -   Rampouši v Kodani
- 3 -   Let do Singapuru
- 4 -   Singapurký Skyline - Sentosa
- 5 -   Singapur - Johor Bahru - Melaka
- 6 -   Kuala Lumpur
- 7 -   Cameron Highlands
- 8 -   Cesta do Thajska
- 9 -   Doteky smrti
-10-   Totáč reláč na Ko Pha-Nganu
-11-   Bangkok
-12-   Brutální štreka do Kambodže
-13-   Kambodža
-14-   Chrámy Angkoru
-15-   Zpátky z pohádky do Bangkoku
-16-   Most přes řeku Kwai
-17-   Dva dny na letišti
- > -   Itinerář


Cesta do Thajska byla kdysi prvním cestovatelským nápadem. Nějak koncem roku 1997 byly v akci letenky do Bangkoku. K tomu jsem se ještě neodhodlal. Teprve o několik měsíců později jsem zamířil na svoji první cestu - s Morisem, autem, na 6 dní do dalekého Slovinska:-) Další cesty pěkně přibývaly, ale na baťůžkářsky pohodovou jihovýchodní Asii se nějak nedostávalo. Místo toho jsem si užíval vojenské převraty ve Venezuele, výbuchy v Albánii či přepadení v Riu. A protože ve škole kroutím poslední rok a stávám se čím dál víc pohodlnější, byl čas na asi poslední baťůžkářský zářez. Díky tomu, že GTS na profláklé sametové a valentýnské akci nabízí už docela šitovní destinace, tak jsem prostě koupil standardní letenky tři měsíce předem za 15 tisíc. Cestování tam vyšlo na 300 dolarů. Suma sumárum mě pak celý výlet stál kolem 25 tisíc.

Cesta byla naplánována, jak už to bývá, velkohubě: Singapur - Malajsie - Thajsko. Chtěl jsem přiletět do Singapuru, profrčet celý Malajský poloostrov (Melaka, Kuala Lumpur, Cameron Highlands) přes ostrov Ko Pha Ngan až do Bangkoku, kde si dát gáblík a odsud return home. K tomu si ještě odskočit do Kambodže - země nášlapných min a angkorských chrámů. Kupodivu se téměř vše podařilo.

Vše bylo tradičně na blind. Jedinou věcí, co jsem měl byla letenka Praha - Kodaň - Singapur a zpátky do Prahy z Bangkoku od Scandinavien Airlines. Na první dva týdny se mi podařilo překecat Máru, kolegu ze slovutného SOSPOŠského ústavu. Já jsem si pak cestu natáhl ještě o pár dní. A že to bylo fuška dostat se zpět!

Trasa

4. únor 2003 - 27. únor 2003
(ČR) Mělník - Praha - (Dánsko) Kodaň - Roskilde - (Singapur) - (Malajsie) Johor Bahru - Melaka - Kuala Lumpur - Tanah - Tapah Rata - Ipoh - Butterworth - (Thajsko) Hat Yai - Ko Phangan - Hat Rin - Hat Thien - Surat Thani - Bangkok - Arathya Prathet - (Kambodža) Poipet - Sisophon - Siem Rap - Angkor Vat - Angkor Thom - (Thajsko) Bangkok - Katchanaburi - (Dánsko) - (ČR) Praha - Mělník