CESTOVÁNÍ

Info o zemích

TravelInfo

Miras.cz - Cestování - Barma & Indonésie

BARMA/MYANMAR & INDONÉSIE
plus Malajsie, Singapur, Paříž

- 1 -   Paříž - Kuala Lumpur
2+3   Mersing - ostrov Tioman - Kuala Lumpur
- 4 -   Barmský úvod - Yangoon
- 5 -   Mandalay - Sagaing - Ava - Mingún - Anarapura
- 6 -   Bagan - Mount Popa
- 7 -   Inle Lake - Yangoon
- 8 -   Yogyakarta - Borobudur - Prambanan
- 9 -   Cemoro Lavang - Mount Bromo - Bondowoso - Gilimanuk
-10-   Bali, Lovina a sever
-11-   Bali, Kuta
-12-   Singapur


Pátá štreka do jihovýchodní Asie měla za cíl vymést zbylá nepoznaná místa. Časově jsem to moc nenatahoval kvůli nedávné zlomenině a šrouby v noze jsem vyvezl jen na 5,5 týdne. Cílem byla Indonésie a hlavně Barma, neboli oficiálně už asi 20 let Myanmar. Není to zrovna destinace, která by nalákala mé klasické spolucestující. No, zatím jsem čekal na nějaké letenkové akce do Asie. Dočkal jsem se až na poslední chvíli, když v prosinci nejznámější asijský lowcost zrovna spustil lety do Kuala Lumpuru z Paříže za zaváděcí ceny. Akčních 160 euro za zpáteční tiket jsem sice nechytl, ale i těch osm tisíc za zpátečku k rovníku není zlé. A když už jsme v tom byli, tak se z celé cesty stala lowcostová lítačka, která ideálně vymetla vše chtěné.

Kvůli vyřízení víza do Barmy se muselo nejdřív zůstat týden v Malajsii (jinak to jde vyřídit v Berlíně korespondenčně nebo jednodušeji v Bangkoku od různých agentur či osobně). Pak tu máme dva týdny v Barmě, což je akorát na projetí nejzákladnějšího barmského trojúhelníku (Mandalay - Bagan - Inle Lake). Zbylé dva týdny se nechaly na další dosud nepoznaný stát - Indonésii. Koupila se tak letenka z KL do Yogyakarty na Jávě za chrámy a sopkami. Poslední týdne měl být věnován Bali, odkud se razilo zpátky. Nejlevněji to bylo se dvěma lety přes Singapur, což je fajn bonus. Ještě se vymejšlelo i dát si cityvíkend v australském Darwinu, ale to už by bylo trošku extrémní, když si zrovna budu "užívat" Bali. Těchto pět asijských přeletů vyšlo na 3 tisíce, takže letenky celkově 12500 kaček a cestovní útrata na místě asi taky tak.

Na hledání spolucestujících nakonec nebyl ani čas, ale na malajskobarmskou část se chytil tradičně David, který tyhle věci moc neřeší. Jen než se rozhoupal, přišel o akce a měl letenky dvakrát dražší. Když vezmu, že by to měl i s Emirates za stejnou cenu, tak by asi slastí nemlaskal. Ale on o tom neví. Teda doteď. Aby to měl zajímavější (a neměl cestou z Barmy v KL na přestup jen 3 hodiny), letěl zpátky přes Londýn, kde si chtěl dát dva dny stopku. Jenže letenky si už kupoval pak sám, a vono to prej mělo poruchu. No, koupil to blbě. Holt své kousky cesty o samotě si umí okořenit.

Trasa

22. února - 31. března 2011 (38 dní)
Mělník - Praha - Paříž - (Malajsie) Kuala Lumpur - ostrov Tioman - pláž Salang - Mersing - KL - (Barma/Myanmar) Yangoon - Mandalay - Sagaing - Inwa - Mingun - Amarapura - Nyaung U - oblast Bagan - Mount Popa - Nyaungshwe - oblast Inle Lake - Yangoon - (Malajsie) Kuala Lumpur - (Indonésie) Jáva: Yogyakarta - Borobudur - Prambanan - Cemoro Lavang - sopka Mount Bromo a spol. - Probolingo - Bondowoso - Situbondo - Banyuwangi - Bali: Gilimanuk - Lovina - Danau Bratan - Kuta - (Singapur) - Paříž - Mělník