CESTOVÁNÍ

Info o zemích

TravelInfo

Miras.cz - Cestování - Filipíny & Borneo

FILIPÍNY & BORNEO
Emiráty, Omán, Malajsie, Brunej, Thajsko


Filipíny & Borneo

- 1 -   Úvod a tipy
- 2 -   (Emiráty) Dubaj - Abú Dhabí
- 3 -   (Emiráty) Al Ain - Hatta - Dubaj
- 4 -   (Filipíny) Bohol - Tagbilaran - Panglao
- 5 -   (Filipíny) Tarsiéři - Loboc - Chocolate Hills
- 6 -   (Filipíny) ostrovy Cebu - Negros - Panay
- 7 -   (Filipíny) ostrov Boracay
- 8 -   (Filipíny) Manila
- 9 -   (Filipíny) rýžové terasy v Banaue
-10-   (Filipíny) trečík Campulo - Batad - Banga-an
-11-   (Filipíny) Bontoc - Sagada - Baguio - Clark
-12-   (Malajsie) Kota Kinabalu - Mamutik island
-13-   (Malajsie) Mount Kinabalu National Park
-14-   (Brunej) Bandar Seri Begawan - Seria - Kuala Melaid
-15-   (Borneo) Niah National Park
-16-   (Borneo) Kuching - Semenggoh
-17-   (Borneo) Bako National Park
-18-   (Borneo) Gunung Gading National Park
-19-   (Malajsie) Penang - Songhla
-20-   (Thajsko) Ko Pha Ngan
-21-   (Malajsie) Penang - KL - Putrajaya

fotky 1  Pár opičích fotek
fotky 2  Pár havětích fotek
fotky 3  Panoramata


Zimní cesta 2009 vede opět do jihovýchodní Asie, i když do méně proflaklých končin. Stala se z ní i (dočasně) časově nejdelší i nejalonovatější štreka. Dohromady to dalo 60 dní. Spolucestující oběť se našla jenom na prvních dva a půl týdne. Pak se jelo už alone, takže z toho byla i taková malá generálka na uvažovanou cestu kolem světa (a překvapivě generálka dopadla takhle v pohodě). I když pohodovější končiny než JV Asie by se těžko hledaly. Aspoň že na této trase se o bílou hubu nezakopávalo na každém rohu.

První tři týdny jsem projel Filipíny, odsud na další tři týdny bylo Borneo a zbylé necelé dva týdny se proflákaly na pevnině a hlavně na thajském ostrově Ko Phangan. A k tomu ještě máme pouštní bonus díky třídennímu stopoveru v Dubaji, kde se půjčeným autem projel řádný kus Emirátů a minuaturní kousíček Ománu. Hlavní letenka byla do Kuala Lumpuru z Mnichova s Emirates (za 13600 Kč), lety po Asii obstarala Air Asia a Cebu Pacific (od 400 Kč) a dohromady všeho všudy to koštovalo 40 tisíc. Tak a teď se vrhneme na provětrání paměťových buněk a na něco si snad vzpomeneme.

Trasa

18. ledna - 18. března 2009 (60 dní)
Mělník - Praha - Mnichov - (Spojené Arabské Emiráty) Dubaj - Abu Dabí - Al Ain - Fujeirah - (Omán) Předhattajsko - Madha - (SAE) Fujeirah - Sharjah - Dubaj - (Malajsie) Kuala Lumpur - (Filipíny) Tagbilaran - Panglao - Chocolate Hills - Cebu - Negros - Catitlan - Boracay - Manila - Banaue - Batad - Bontoc - Sagada - Baguio - Clark - (Malajsie-Sabah) Kota Kinabalu - Islands - Mount Aki Nabalu - (Brunej) Muara - Bandar Seri Begavan - Seria - Kuala Belaid - (Malajsie-Sarawak) Miri - Niah - Kuching - Taman Bako - Gunung Gading - (Malajsie) Penang - (Thajsko) Hat Yai - Songhla - Surat Thani - Ko Pha Ngan - Hat Rin - Hat Thien - Hat Yai - (Malajsie) Georgetown - Butterworth - Kuala Lumpur - Putrayama - (Evropa) Mnichov - Mělník