CESTOVÁNÍ

Info o zemích

TravelInfo

count

MALTA 2005
jazykový kurz a maltské baráky

- 1 -   Odlet
- 2 -   Valletta, Sliema
- 3 -   Mdina, Rabat, Dingli
- 4 -   Hagar Qim, Mnajdra, Blue Grotto
- 5 -   Wardija Ridge, Valletta
- 6 -   Comino, Gozo
- 7 -   Birzebbuga, Marsaxlokk, Delimara, Mosta
- 8 -   Vittoriosa, Golden Bay


Další z mých cest sem vlastně ani moc nepatří. Liší se od všech předtím i potom a jeví to znaky čedokařiny. Vedle Malty samé se totiž jelo hlavně prosvištit angličtinu do jazykové školy. Takže jsem chrápal celou dobu na jednom místě a hnul jsem se jen na jednodenní výlety. Což zase při rozloze Malty tak zásadní problém není. A navíc se to dá vrazit do daňových nákladů;) Takže jsem tenhle spisek sem ani nechtěl dávat. Ale co, jsou tady už větší blbosti.

Na posledním diplomu už zaschnul inkoust. Čtvrtstoletí života v pytli a dávný plán studia v teplu a u moře furt nic. San Diego se z něj už rozhodně nevyklube, ale na nějaké definitivní rozloučení se studijním životem se už něco snad vybere. Jen mě tak vlastně napadá, jestli jsem to vybral kvůli studiu nebo kvůli relaxu.

Jazyk byl jasný – angličtina. To silně determinuje možnosti studia. Amerika a Austrálie daleko a drahé, Británie s Irskem zásadně pokulhávají v tepelné podmínce a Kanada to sichruje všemi nevýhodami. Takže zůstala jen Malta.

Termínově se to mělo strčit do podzimu, abych si trošku prodloužil léto. Navíc už je Středomoří trošku odlidněné letními návaly Němců a trošku padlými cenami. Ale pro studium to nese i jiný zásadní problém – viz dále. Vybral jsem tam dva týdny (jeden je na nic a tři zase byly tehdy o fous víc než třeba). Úplně přesný termín pak vybralo slušné martýrium s letenkami.

Finance - podzimy byly zvoleny pouze cestovními doplňky ke každoročnímu časovému i finančnímu průvanu díky zimním cestám do Asie a Latinské Ameriky. Třicítka měla být limitem (nakonec jen 23 tisíc). Naštěstí na Maltu se dá dostat přímým letem kolem pěti tisíc i s poplatky, což ještě jde. (PS: Občas se v akci objeví tento kurz i s ubytováním a letenkou za pouhých 13 tisíc od GTSint.)

Výběr kurzu - hlavní agentury na jazykové kurzy je stará známá GTS a Student Agency. SA byla ve srovnatelných kurzech mnohem dražší, takže volba padla na GTS, která nabízí na Maltě jen jednu školu v Gziře (předměstí La Valletty). Ubytování jsem si objednal i s kurzem v hotelu Hibernia (třílůžkové apartmá). Do rodiny jsem nechtěl pro zachování absolutní svobody (navíc to někdy stojí pěkně za prd) a tři lůžka na pokoji bylo snad akorát na pokecy a zároveň, aby člověk nemusel stát ráno frontu na záchod.