CESTOVÁNÍ

Info o zemích

TravelInfo

Miras.cz - Cestování - Rumunsko & Moldávie

RUMUNSKO & MOLDÁVIE
Podněsteří, Ukrajina


- 1 -   Budapest - Arad - Brašov
- 2 -   Bran - Rasnov - Cristian
- 3 -   Pohoří Bucegi
- 4 -   Bukurešť - Constanta
- 5 -   Moldávie, Kišiněv
- 6 -   Podněstří, Tiraspol - Bender
- 7 -   Iasi - Solotvino - Košice (Davidova dobrodružství)


Po letech se konečně vydávám do věčně odkládaného Rumunska. Tam byl skoro každý, je to za rohem, ale mně to nějak věčně unikalo (viz nowherelist). I když to není zrovna destinace, co by lákala moje drobné portfolio spolucestovatelů, holku na "nechceš se mnou jet do Rumunska" člověk asi taky nesbalí... ale pro tyhle případy je David, který spolehlivě vymetá ty nejhorší myslitelné destinace.

Chtělo se juknout do hor u Brašova, falešný Drákulův Bran, Bukurešť, špetka moře, dunajská delta a skočit do Moldávie, kam nedávno zrušili víza. A vedle Moldávie je příliš neuznané Podněstersko, což je zajímavá republika na čumendu do minulosti. Odsud je to do civilizace už jen pár hraničních přechodů přes Podkarpatskou Rus. A po 9 letech se definitivně poskládá skládačka tehdejšího nápadu na objetí Balkánu stopem. Ten kdysi skončil pádem ze skály v jižní Albánii. Zbylé části padly na několik etap v dalších letech až na poslední dílek. Jen to jaksi moc nevypadá, že by se to dalo stihnout za dva týdny.

Odjezd je opět v září, i když to už není příliš destinace na prodloužení léta. O termínu se rozhodlo sotva týden předem, ale tohle není něco, co člověk musel něco zvlášť plánovat.

Trasa

6. - 16.(19.) září 2009
Mělník - Praha - Bratislava - Budapešť - Lököshaza - (Rumunsko) Arad - Deva - Brašov - Bran - Rasnov - Brašov - Bukurešť - Constanta - Mamaia - Galati - (Moldávie) Giorgiulesti - Comrat - Kišiněv - (Podněstří) Tiraspol - Bender - (Moldávie) Kišiněv.
plus Rumunsko Iasi - Sighetu Marmatai - Ukrajina Solotvino - Mukačevo - Užgorod - Slovensko Košice - ČR Praha