CESTOVÁNÍ

SEMINÁRKY

AKCIE

PERSONAL

count
Miras.cz - Personal - WebInfo - Archív

Archív aktualizací

31. 12. 2010

Bilanční moudro

Rok 2010 - celej ho zmuchlat, hodit do mísy a spláchnout.

29. 12. 2010

Zápisky z logistiky

Zase něco.

19. 12. 2010

Malajka 4ever

Letošní cestovní trága se chýlí ke konci, tak se to snad příští rok podaří trošku dohnat, i když s berlema si ještě furt občas zašermuju. Tradiční zimní výlet tak zatím vypadá jen na decentní známé končiny JV Asie na trochu delší jeden měsíc. Dnes mám tikety do Kuala Lumpuru, takže Malajsie padne počtvrté. I když je to přes Paříž, takže rozhodně né na 100 %. Ale v plánu je z Malajsie vcelku rychle zmizet do Barmy nebo Indonésie.

16. 12. 2010

Management a spol.

Další ukrojený ždibec emailových zásob převeden do seminárek.

12. 12. 2010

Kvantitativní uvolňování II

Vo co tam de, aneb podstata akce tria největších ekonomických neumětelů světa (Bernanke, Krugman a Obama).

23. 11. 2010

Zápisky z marketingu

Pár vypracovaných otázek z Marketingu od emailového dárce.

18. 11. 2010

MacGyver is back

(Výlet do prehistorie webu) Legenda ranných devadesátek je zpět. MacGyver s nožíkem a dynamitem ze soli a cukru zase zaútočil na bránice nebohého televizního diváka. I když jen na obskurní TV Barrandov - každý pracovní den deset minut před šestou. Ale prakticky se to dívat nedá, páč na Barrandově tam cpou každých 8(!!!) minut reklamu a stejné upoutávky na večer.

7. 11. 2010

Mikroekonomie I.

Bakalářky z mikra jsou tímto kompletní. A já abych teď vymyslel, s čím sem přijít teď.

29. 10. 2010

Makrodávka z mikra

V této dávce přibývá rovnou sedm přepracovaných otázek z Mikroekonomie I.

18. 10. 2010

Bakalářky z mikra 1-2

Další opravná runda mikroekonomických bakalářek zasáhla sekci seminárky. Momentálně tohle bude hlavní novinková dávka v následujících týdnech, protože cesty furt ještě nějakou dobu nebudou.

28. 8. 2010

Docestováno

Tak pro letošek máme docestováno, noha škrtla, kotník rupnul a tělo omdlelo. Minulý týden pak ještě tělíčko obohatili o spoustu prvků železa a jiných slitin a následující týdny budou nejtěžší denní výpravy na druhou stranu přes byt. Berle poletí na svoje tradiční místo v kumbálu asi až někdy v prosinci.

13. 8. 2010

Bulgárie finito

Bulharsko Po čtyřech letech se konečně dodělal nejstarší nepublikovaný spisek z cesty po Bulharsku a ždibci Turecka. Poslední dvě stránky vedou kolem Černého moře do finální Sofie a dom.

23. 7. 2010

Turecký střep

Istanbul Z Bulharska se na pár dní vypadlo na Bospor očíhnout turecký Istnabul a na jednu hodinu omrknout i kousek té Asie.

12. 7. 2010

Melnik po bälgarski

Istanbul Další etapa po Bulharsku byla čistě barákoidní. Hlavním cílem byl starobylý Melnik s jeho vínem, pyramidami a Rožňí, a k tomu se cestou na Istanbul přihodil Plovdiv.

6. 7. 2010

Bakalářky z mikra 3-4

Postupně se budou předělávat a revidovat všechny bakálářkské otázky z mikrekonomie. Vzhledem k tomu, že na to významně padlo i oko pana přednášejícího, zmizí těch pár renonců. Začínáme u otázek 3 a 4.

29. 6. 2010

Bulharsko & Istanbul 2006

První čárky, celé tři stránky a obrázky z cesty po Bulharsku s bonusem v Istanbulu. Začínáme na místě nejprofláklejším, na Rile.

28. 6. 2010

Novinky

Momentálně to je tady snad nejdelší pomlku vůbec, a to jako nebyla žádná cesta, nic. Psali se aspoň místo toho nějaké skripta a dva weby. A dnešní novinkou to zrovna nevytrhnu - přesun 4. kvartálu do archívu. Ale už brzy, konečně se pustím po 4 letech do spisku z Bulgárie a je připravená kompletní revize otázek z mikroekonomie.

7. 5. 2010

Rumunsko & Moldávie 2009

Takže tímhle máme další cestopis kompletní. Ale furt nové cety přibývají rychleji než ty spisky. No snad se to někdy dožene vzhledem k relativní letošní cestovatelské dovolené. I když "co se chystá" se aktualizovalo a leze z toho plánů ještě docela dost.

6. 5. 2010

Davidova dobrodružství

Evropa Poslední část cestovního spisku je zároveň prvním spiskem vůbec, kde já nejsem. Popisuje Davidovu cestu domů přes Rumunsko, Ukrajinu a Slovensko od mého sbohem v Kišiněvě.

26. 4. 2010

Back in the U.S.S.R.

Evropa Další hraniční přechod je do Podněstří, řečeném též jako poslední skanzen komunismu v Evropě. Na komanče si tam ale nežijou zas tak tragicky. V podstatě jediná odlišnost je, že tady ještě zůstaly Lenonovy sochy. Na ostatní skanzeny komunismu stačí zajít do Lihového domu.

25. 4. 2010

Moldavia nice very

Evropa Přehopsnutí hranice do Moldávie a promenádování se v jednom nejprovinčnějších hlavních měst Evropy, v Kišiněvě.

19. 4. 2010

Lesk a bída Buku

Evropa Po horách vedla další pouť za divou zvěří do jistější destinace, do Bukureště. I když pro posouzení sebevětší bídy města mám momentálně dost deformované vidění díky revitalizovanému hnusu, kterým zalila mělnická radnice naše centrum. Další do itinerářské party bylo móře, a to hned na nejluxusnějším rumunském letovisku;-) - Mamaie.

6. 4. 2010

Hory a doly

Evropa Další díl rumunského cestopisu v pohoří Bucegi, hory a doly, vlci a mědvědi a držkopády se spravedlivě rozdělily mezi oba účastníky.

1. 4. 2010

Romania very very...

Evropa eeee...Moldavia nice very. Tímto víceméně pravdivým výrokem Moldavana provozující hospodu v Rumunsku bych začal novou sérii cestopisu ze zářijové cesty po dotyčných končinách s Podněsterským bonusem. Začínáme vlakem přes Budapešt do Brašova a Branu.

27. 3. 2010

Fondliga za rok 2009

Souhrnné výsledky posledních tří kol fondligy vypadají optimisticky. Mít tak pořádnou sklerózu, asi by bylo na finančních trzích fajn. Zejména akciové trhy však budou dohánět ztráty ještě pár let. Fondy peněžního trhu vydělaly přes 3 %, dluhopisy přinesly v průměru 5% a akcie přibližně třetinu.

12. 3. 2010

Numero 79

Jedná landlistová čárka ze dvou kontinentů přitáhla poslední cesta do Egypta. Z Jordánska nakonec sešlo podobně jako z Cesty kolem světa. No, už nejsme holt nejmladší. A taky se něco novinek šouplo do archivu.

3. 3. 2010

Střední Anglie

Evropa Poslední runda west-euro-city-soc-tripu vedla přes střední Anglii do výchoziště v Birminghamu. Zakončeno to bylo veškerým komfortem spočívající se v nakýblování se ke kámošovi a jednodenní výlety do okolí základny. Navíc se zase vyřádila tabulková statistická úchylka do cestovního itineráře.

26. 2. 2010

Edinburgh & Glasgow

Evropa Přes Bournemouth se profrčelo do jednoho z nejkrásnějších měst světa, a to jakože Edinburgh. Nápady na skotský venkov zabil rychle déšť a zima (oficiálně), ale ta lenost asi promluvila taky krapet. Ale muset strávit víc dnů v Edinu zrovna velká oběť fakt není.

22. 1. 2010

400 barcelonských kilometrů

Evropa Dalším z hlavních hotspotů cesty byla Barcelona, na kterou se ukrouhli kousky tří dní. A stejně se nevidělo skoro nic. Po tomhle už zase zpátky na propršené vymrzlé Ostrovy.

15. 1. 2010

Víno&ženy vs. Baráky&mosty

Evropa Třetí díl z Eurocitytripu začíná i končí v jednom městě. Jakože teda je celý díl o jediném městě. Ale město je to krásně a v klídku by se tu dal zabít celý týden. Třeba by se tak stihly obě kategorie zájmu z nadpisu. Takhle vyhrála jen jedna. A jakápak to asi byla...?

10. 1. 2010

Nový cestopis West-Euro-City-Soc-Trip

Thajsko Další cestovní spisek je z červnové sockovní cesty s hlavní rolí busu s křidélky jménem Ryanair. Protrajdala se během dvou týdnu desítka měst západní Evropy od skotského Edinburghu po portugalské Porto. Vzrůšo dopřávající spisovatelskému umu z toho moc nekouká, ale to určitě vrchovatě nahradí popis spousty starých šutrů.