PERSONAL

WebInfo

Miras.cz - Personal - Žebříky - TopVideo

TopVideo - osobní vizuální žebřík

Kdysi se s žebříčky docela vyblblo, ale postupně jsem to proškrtal, protože počet místních blbostí výrazně převyšoval počet blbosti v jiných kategoriích.

TopTelevize

Žebříček toho, na co by se dalo čučet v telebedně, kdyby byl čas. A protože v televizi jde hlavně o seriály, tak se žebřík skládá hlavně z nich.

1. Jistě, pane premiére / ministře
Britcom - britská suchost dle mého gusta z prostředí vrcholové politiky, aneb jak to doopravdy funguje a že je to furt a všude stejné.
Vysílání: občas na ČT
Link: www.yes-minister.com¤

2. Červený trpaslík
Další britská kultovní záležitost - hologram, prasák, homokocour, android a přiblblej počítač cestují vesmírem. To zní úžasně, ne?
Vysílání: občas na ČT hluboko po půlnoci
Link: www.cervenytrpaslik.cz¤

3. Lonely planet
Pořad o cestování na blind po všech koutech světa.
Naposledy spatřen na Primě
Cestovatelský server - www.lonelyplanet.com¤

4. Monty Pythons
Většina děl této partičky jsou patřičně ujetý. Mimo tradiční seriály natočili i pár filmů, z nichž prim drží Život Briana.
Vysílání: jedině snad na ČT2

5. HIMYM, Californication, Top Gear
Momentálně jediné věci, na kterou se pravidelně juknu, když se nahodou Prima Cool trochu okotí.

6. Co taky bylo
Ze seriálů jednoznačně M.A.S.H. Z filmů malý prcek žral Tenkrát na západě či Návrat do budoucnosti a komedie od Frantíků (ono se taky tehdy vybírat moc nedalo). Ale kouknout se na to dá vždycky.

7. MacGyver
Velký komediální seriál (i když to někteří berou asi jinak) - udělat z mixeru kameru nebo z kola letlampu by nedokázal ani kutil Tim či Béda Trávníček. Výborné záležitosti zrnitého RTL a raných devadesátek, kdy se hltal s dalšími skvosty jako Knight Rider, Baywatch či ještě mnohem horších. Ale tenhle je tak jedinečný, že se prodral i na několik stránek tohoto webu. Ale fajnšmekři ať na to radši nekoukají, ať mi zase nechodí dehonestující emaily;)

Odpad: Kameňák, upoutávky na Jak ukrást Dagmaru (víc nemohlo snad být ani spatřeno), dávné one-man show Jirky Velebnýho BOS, skoro každodenní tiskovky z Lidového domu na ČT24, rádobyintelektuální pořady na Jiném prostoru a hlavně - všechno s Gondíky.


TopGames

Ždibec k počítačovým hrám z počítačového pravěku, kdy se člověk ještě nebavil tabulkami v excelu. Začalo to ještě na Atari 800, pak se povyšovalo přes 286, 386 až k Celeronu 400, kde hrací dny skončily. Můj poslední počítačový výkřik nic dalšího snad ani nespatřil.

Mafia: Jedna z posledních mých herních eskapád.
Starcraft: Vzhledem k tomu, že můj stroj není zrovna dělán na moderní hry, vymetl jsem z police tuhle strategii a vyhlásil ji jako hru 2003.
Transport Tycoon Deluxe: Další desetimegovou vzpomínkovou prehistorií jsem možná ztratil nejvíce hodin v roce 2002 (vydána v roce 1994).
Age of Empires 2: Strategie a desetihodinové bitvy s Panoptikem v multiplayeru.
Carmageddon 2: Přípravka na autoškolu.
Civilazation 1 & Sim City 2000: To frčelo ještě na 286 a 386 a stohodiny byly v pytli.
World Soccer: Fotbalový manažer, historie z dob atárka, kdy se hráli dnes těžko uvěřitelné věci jako textovky nebo ekonomické strategické skvosty jako m.u.l.e.