CESTOVÁNÍ

TravelInfo


   

Miras.cz - Cestování - Ekvádor&Kolumbie

Galapágy, Ekvádor a Kolumbie 2020

- 1 -   Galapágy - Isla Santa Cruz
- 2 -   Galapágy - Isla Isabela
- 3 -   Galapágy - Isla San Cristóbal
- 4 -   Ekvádor - Cuenca a Ingapirca
- 5 -   Ekvádor - NP Cajas a Girón
- 6 -   Ekvádor - Baňos
- 7 -   Ekvádor - Quilotoa trek
- 8 -   Ekvádor - sopka Cotopaxi


Kolumbia a Ekvádor byly poslední ze zbývajících velkých zemí Ameriky, které mi na trase mezi Ohňovou zemí a Aljaškou chyběly. Zatímco Kolumbie je už nějaký pátek turistickým hitem nabízející karibské moře, bohatou kulturu, pralesy i hory a zajímavá města, Ekvádor kupodivu je trochu opomíjená. I když si člověk sice vybaví při zmínce o Kolumbii spoustu známých osob od Shakiry, Montoyi (F1) po Marquéze a Botera (sochař), nějaký echt turistický obrázek z prospektu už ne, pokud vynecháme lajnu moučkového cukru a ranč Narcose. Snad barokní oblouky z Cartageny, ty vysoké palmy kdovíodkud a nějaká katedrála jak z pána Prstenů. Není to mnoho. To Ekvádor má titulku s dokonalým zasněženým kuželem sopky Cotopaxi jasnou. Celkově je v tomto malém státu úplně vše a v příjemnějším balení. A k tomu ještě na moři zvířecí pevnost jménem Galapágy. Další z míst, kam by mě ani nenapadlo, že se dostanu. A vono i tohle nakonec jo. Padly totiž ceny letenek i představy, že je to jen pro vyvolené na drahých lodních plavbách.

Kolumbijská Avianca začala létat nedávno přímo z Bogoty do Mnichova, čímž sundala cenu letenek na Galapágy o dobrých 10 tisíc a přelet na ně je v podstatě zdarma, když už se chce letět beztak do Ekvádoru. Vnitrostátní přelety jsou do tisícovky, tak se s tím dá pošachovat, což v mém případě přineslo let z Mnichova na jeden ostrov Galapág, odlet z druhého ostrova na jih Ekvádoru a odlet domů z karibského severního pobřeží Kolumbie. Na letenky se ale číhalo rok. Nejdřív do toho skočil Bhútán se Sikkimem a pak dodělávání baráku. Ale v listopadu jsem konečně lety na leden 2020 koupil a čekalo mě 10 galapážských dní a 40 ekvádorsko-kolumbijských.

Trasa

22. 1. - 9. 3. 2020
Praha - Freising - Bogota - Guayaquil - (Galapágy) ostrovy Baltra - Santa Cruz - Isabela - San Cristobal - (Ekvádor) Cuenca - NP Cajas - Incapirca - El Chorro - Baňos - Quilotoa Loop Trail - Latacunga - Cotopaxi - Quito - Otavalo - (Kolumbie) Las Lajas - Popayan - Cali - Armenia - Salerno - Valle Cocora - Medellin - Guatapé - Cartagena - Tayrona NP - Santa MArta - Bogota - Mnichov - Praha